5% allahindluskood ootab sind | Liitu meie uudiskirjaga

Parim viis akende puhastamiseks: 5 nõuannet akende puhastamiseks image

Parim viis akende puhastamiseks: 5 nõuannet akende puhastamiseks

Sisukord

Arrow icon related to the table of content

Kas oled märganud, et su tuba on muutunud tuhmimaks ja süngemaks? See võib olla märk sellest, et su aknad vajavad puhastamist. Kui akendele koguneb mustus ja tolm, ei pääse päikesevalgus enam nii lihtsalt sisse. Samuti mõjutab see akendest avanevat vaadet, muutes ruumi üha hämaraks ja väiksemaks.

Hea uudis on see, et probleemi lahendamine ei ole keeruline, kui oskad aknaid puhastada. Et sulle abiks olla, oleme kokku pannud viis nõuannet, kuidas aknaid seest ja väljast puhastada.

Puhasta tolm ja ämblikuvõrgud

Enne kui hakkad oma aknaid taas läikima lööma, eemalda rulood ja kardinad, et pääseksid hõlpsasti ligi määrdunud akendele. Seejärel eemalda tolm ja ämblikuvõrgud aknaraamidelt, -laudadelt ja -nurkadest kuiva harja või tolmuimejaga. Nii hoidud tolmu ja vedeliku kokkupuutel tekkivast lisa mustusest.

Vali sobiv puhastusvahend

Valik erinevate kaubamärkide aknapuhastusvahendite vahel on suur, tuntumad brändid Eesti turul on näiteks Ajax, Kärcher ja Clin. Kuigi need usaldusväärsed tooted suudavad kahtlemata oma tööd teha, on looduslikud puhastusvahendid sageli sama võimsad.

DIY-sõbrad: äädikast on kerge valmistada aknapesuvahendit: see on tõenäoliselt parim viis akende puhastamiseks, nii et ei jääks triipe. Sega võrdsetes osades valget äädikat ja vett ning pane segu pihustuspudelisse.

Kui soovid lisapuhastusvõimsust, lisa segule ka veidi pesuvahendit.

Kasuta õigeid vahendeid

Nüüd, kui oled oma puhastusvahendi välja valinud, on aeg leida sobivad tööriistad. Parima puhastustulemuse saavutamiseks soovitame kasutada mikrokiudlappi või silikoonkaabitsat.

Mikrokiust lapid on korduvkasutatavad, imavad ja mõeldud klaasi läikima löömiseks ilma seda kriimustamata. Aknapuhastus spetsialistide poolt armastatud silikoonkaabitsad võivad anda akendele professionaalse viimistluse.

Kuidas aga puhastada aknaid nii, et ei tekiks triipe? Võti selleks on tõmmata S-kujuliselt. Pihusta klaasile ohtralt aknapuhastusvahendit ning alusta akna ülaltpoolt, tõmmates S-kujuliste liigutustega mikrokiudlapi või kaabitsat alla poole.

Kui kasutad kaabitsat, siis ära unusta aeg-ajalt puhastada laba puhta lapiga, et vältida mustuse laiali määrimist. Lõpuks eemalda ülejäänud vesi mikrokiudlapiga.

Puhasta akende välispindasid spetsiaalsete seadmetega

Akende välispindade puhastamine võib olla keeruline, kuid õnneks on turul palju vidinaid, mis muudavad elu lihtsamaks.

Pikendatava puhastusvarda abil on akende puhastamine väljastpoolt palju lihtsam kui ette kujutad. Pikendataval puhastusvardal, on tavaliselt kahepoolne pea, mille ühel poolel on silikoonkaabits ja teisel poolel käsn. See võimaldab ligi pääseda ka väikestele detailidele akende välispinnal ja aitab need uuesti särama panna.

Liiga laisk, et akende puhastamiseks välja minna? U-kujulised puhastusvardad võimaldavad sul puhastada akende väliskülgi ise toas olles. Mõned aknatüübid ei sobi siiski sellise meetodi kasutamiseks.

Akende puhastamisel on oluline alati mõistlikult tegutseda. Kui sul on raske oma akende välispindadele ligi pääseda, ära võta riske ja palu pigem eksperdi abi.

Vali pilvine päev

Pärast seda, kui oled meie teooria läbinud, on aeg päriselt hakata oma määrdunud aknaid puhastama!

Enne seda veendu, et valid pilvise päeva oma akende puhastamiseks. Tugev päikesevalgus kuivatab aknad kiiresti, enne kui sul on võimalus neid pühkida, tekitades kardetud triibud - ja seda sa ei taha.

Järgi meie näpunäiteid, ja saad kiirelt aru kui lihtne see protsess tegelikult on! Tee oma aknaklaasid kaunilt puhtaks ja triibuvabaks ning sinu halli võitu kodu saab garanteeritult uue hingamise.

Mida sa veel ootad? Kontrolli ilmateadet, vali ilus pilvine päev ja tee oma aknad puhtamaks kui kunagi varem!

Vaata meie kahekordsete akende valikut