5% allahindluskood ootab sind | Liitu meie uudiskirjaga

Aknaid on lihtne mõõta → Siit näed kuidas!

Akende ja uste mõõtmine on lihtne

Kellele ei meeldiks kujundada oma kodu enda maitse ja soovide järgi. Akende ja uste tellimisel võiksid sul olla juba mõõtmed olemas. Kiireim ja odavaim lahendus on seda ise teha, nii hoiad kokku aega kui ka raha 🚪 Oleme selleks koostanud juhendi, mis on mõõtmisel abiks. Sinu uued eritellimusel valmistatud aknad ja uksed on vaid ühe kliki kaugusel. Kodu renoveerimine ei saa lihtsamaks minna!

Akende mõõtmiseks on kaks erinevat võimalust, sõltuvalt sellest, kas asendad vanu aknaid või ostad need uue kodu jaoks.

Oled juba mõõdud kätte saanud? Loe ka meie paigaldusjuhendit >

Enne kui alustad, vaata, et sul oleks järgmised vahendid olemas: paber, pliiats, mõõdulint ja kui tegemist on vanema majaga, siis võib-olla ka lood. 

Mõõtmete leidmine vanemal majal

Measuring the Width

Samm nr 1: Laiuse mõõtmine

Akna laiuse leidmine on lihtne. Mõõda akna ülemine ja alumine osa akna seestpoolt ja kui on erinevus, kasuta väiksemat mõõtu. Kuna tihendite jaoks peaks jätma ruumi akna ning ava vahel, lahuta 30 millimeetrit väikseimast mõõtmest ning saad õige numbri.

Measuring the Height

Samm nr 2: Kõrguse mõõtmine

Korda sama protsessi kõrguse mõõtmiseks. Mõõda jälle kahest kohast ja lahuta väikseimast mõõtmistulemusest 15 mm. Aknalaud on sageli kõrgem seespool kui väljastpool, eriti vanemates hoonetes. Sellisel juhul tuleb kasutada ühendusprofiili.

Märkus: Ühendusprofiil on akna põhja külge kinnitatud puuliist, mis katab sisemise ja välimise aknalaua vahelise kõrguse vahe. Tavaliselt on selle standardne mõõde 25, 40 või 50 millimeetrit. Kuna me ei paku ühendusprofiile, siis leiad need vajaduse korral ehituskauplustest.

Näide

Laius on ülevalt 1240 mm ja alt 1230 mm. Nüüd lahuta väiksema väärtuse (1230 mm) arvust 30 mm. Selle akna laiuse tulemuseks on 1200 mm. Kõrgus on 1340 mm paremalt ja 1320 mm vasakult. Väiksemast väärtusest (1320 mm) lahutatakse 15 mm. Seega on kõrguse mõõtmise tulemus 1305 mm.

Kuidas leida mõõtmeid uuel majal

Measuring the Width

Samm nr 1: Laiuse mõõtmine

Mõõda kõigepealt seinaava laius alt ja ülevalt ning kasuta väiksemat mõõtmist. Õige laiuse saad, lahutades tulemusest 30 millimeetrit.

Measuring the Height

Samm nr 2: Kõrguse mõõtmine

Kõrgust mõõda sarnaselt. Erinevuste määramiseks tuleks mõõta kõrgust vasakult ja paremalt. Aluseks võetakse taas väiksem väärtus; lahuta sellest 30 millimeetrit, et saada lõplik kõrguse mõõt. Nii tagad, et kõrgus on soovitud akna jaoks piisav.

Uste mõõtmiseks toimi samamoodi nagu akende puhul. Nüüd peaksid olema valmis tellimuse esitamiseks!

Järgides Klari akende ja uste tellimisel meie mõõtmisjuhendit, saame: 

Garantii, et sinu uued aknad ja uksed valmistatakse eritellimuse järgi.

Anda professionaalset tehnilist nõu ja vastata kõikidele küsimustele, et leida õiged tooted sinu vajadustele.

Veenduda, et sinu renoveerimisprotsess on kooskõlas ehitusmäärus nõuetega.

Kui tunned, et soovid juhiseid akende ja uste mõõtmiseks või toodete tellimisel meie veebipõhise süsteemi kaudu, siis võta meiega ühendust juba täna.

Oled valmis tooteid paigaldama? Loe juhendit

Thumbnail of the video image
Play button video imageVaata

Tere tulemast Klari!

Sinu renoveerimisprojekt on rohkem kui lihtsalt akende ja uste vahetamine, eesmärk on oma kodu paremaks muuta.

Seotud Sisu