5% allahindluskood ootab sind | Liitu meie uudiskirjaga

Eeskirjad ja tingimused

1. Tingimused

Mida need tingimused hõlmavad? Need on tingimused, mille alusel me sulle tooteid tarnime. Tingimusi uuendatakse pidevalt ja need kehtivad kõikide Klaris tehtud ostude puhul. Viimati uuendatud: 10.01.2023.

Miks peaksid neid lugema? Palun loe need tingimused hoolikalt läbi, enne kui esitad meile oma tellimuse. Nendes tingimustes on kirjas, kes me oleme, kuidas me tooteid pakume, kuidas omavahel võime lepingut muuta või lõpetada, mida teha, kui tekib probleeme ja muud olulist teavet. Kui arvad, et tingimustes on viga, võta meiega ühendust, et seda arutada.

Kas olete äriklient või eraisik? Mõnes valdkonnas on nende tingimuste alusel erinevad õigused sõltuvalt sellest, kas oled ettevõtja või eraisik. Oled eraisik, kui:

 • Oled indiviid.

 • Ostad meilt tooteid täielikult või peamiselt isiklikuks kasutamiseks (mitte kasutamiseks seoses kaubanduse, äritegevuse, käsitöö või elukutsega).

Eraisikuid või ettevõtjaid käsitlevad sätted on spetsiifilisemalt esitatud järgmistes punktides.

 • Kui oled äriklient, on see tekst meie leping teiega.

  Kui oled äriklient, moodustavad need tingimused kogu meie vahelise lepingu seoses sinu ostuga. Tunnistad, et sa ei ole tuginenud ühelegi meie poolt või meie nimel tehtud või antud avaldusele, lubadusele, esindusele, kinnitusele või garantiile, mis ei ole nendes tingimustes sätestatud, ning et sul ei ole mingit nõuet süütu või hooletu väärkajastamise või hooletu valeväite kohta, mis põhineb ühelgi käesolevas lepingus esitatud märkusel.

2. Teave kes oleme ja kuidas meiega ühendust võtta

 • Kes me oleme. Oleme Klar Home OÜ, Eestis registreeritud ja asutatud ettevõte. Meie ettevõtte registreerimisnumber on 12735008 ja firma registreeritud aadress on Tartumaa, Tartu vald, Raadi alev, Vinnali, 60532. KMKR number on: EE101770103.

 • Kuidas meiega ühendust võtta. Võid meiega ühendust võtta, helistades klienditeenindus numbril +372 880 1212 või kirjutades meile e-kirja aadressil tere@klarhome.ee.

 • Kuidas võime sinuga ühendust võtta. Kui me peame sinuga ühendust võtma, siis teeme seda telefoni teel või kirjutades sinu e-posti või postiaadressile, mille oled meile oma tellimuses andnud.

 • "Kirjutamine" hõlmab ka e-kirju. Kui me kasutame nendes terminites sõnu "kirjutamine" või "kirjalik", siis hõlmab see ka e-kirju.

3. Meie leping sinuga

 • Kuidas me sinu tellimuse vastu võtame. Kõik tooted on eritellimusel tehtud, seega komponendid ning materjalid ostetakse spetsiaalselt iga tellimuse jaoks. Seetõttu põhinevad Klari standardsed maksetingimused ettemaksul. Ostjana ootame makset sinult seega tellimuse esitamisel. Kui Klar registreerib ostja makseteabe, siis võetakse ostjalt vastav summa. Seejärel kinnitatakse tellimus ja tootmine võib alata.

 • Kui me ei saa sinu tellimust vastu võtta. Kui me ei saa sinu tellimust vastu võtta, teavitame sind sellest kirjalikult ja ei võta toote eest tasu. See võib olla tingitud meie ressursside ootamatust piiratusest, mida me ei saanud mõistlikult planeerida, või sellest, et oleme tuvastanud vea toote hinnas või kirjelduses või, et me ei suuda kinni pidada sinu poolt määratud tarnetähtajast.

 • Sinu tellimuse number. Me määrame sinu tellimusele numbri ja edastame selle sulle, kui tellimus on meie süsteemis. Kui võtad meiega ühendust oma tellimuse osas, palume alati mainida ka oma tellimuse numbrit, et asju lihtsamaks teha.

 • Me müüme ainult Eesti piires. See veebileht on mõeldud ainult Eesti turule reklaamimiseks ja müümiseks. Kahjuks ei võta me vastu tellimusi, ega tegele selle veebilehe kaudu välisriikide päringutega väljaspool Eesti piire asuvatelt aadressidelt

 • Klienditeeninduse kaebused. Kõik kaebuste kõrvaldamised ning materjalide ja lahtiste osade ümbersuunamised võivad samuti toimuda ainult Eestis.

4. Meie tooted

 • Tooted võivad pisut erineda piltidest. Kuigi oleme teinud kõik endast oleneva, et olla võimalikult täpsed, võivad kõik meie kodulehel märgitud suurused, kaalud, mahud ja mõõtmed väheke erineda sinu tellimusest kuna tooted on valmistatud käsitsi. Me jätame endale õiguse lubada maksimaalselt 2 mm suurust erinevust. See tähendab, et nõustud, et võib esineda juhtumeid, kus tellimuse kinnituses esitatud andmed võivad erineda kuni 2 mm kätte saadud lõpptootest.

 • Toote pakend võib erineda. Toote pakend võib erineda meie kodulehel olevatel piltidel näidatud pakendist.

 • Veendu, et su mõõtmised oleksid võimalikult täpsed. Kuna me valmistame toote sinu poolt antud mõõtmete järgi, oled ainuisikuliselt vastutav selle eest, et need mõõtmed oleksid täpsed ja õiged. Teavet ja näpunäiteid mõõtmise kohta leiad meie veebilehelt või võttes ühendust meiega.

5. Sinu õigused muudatuste tegemiseks

 • Tellimusi, mis on tehtud kohandatud mõõtude alusel, EI saa pärast tellimist muuta. 

 • Tühistamine: Tasuta esimese 24 tunni jooksul 

 • Võid alati oma tellimuse tühistada esimese 24 tunni jooksul pärast selle esitamist. Pärast seda algab meie tootmine. Kui soovid oma tellimuse tühistada pärast esimest 24 tundi, maksab see 50% tellimuse väärtusest kuni 7 päeva pärast tellimuse esitamist. Pärast 7 päeva on tellimus meie süsteemis ja seda ei saa tagasi maksta.    

6. Meie õigused muudatuste tegemiseks

Väikesed muudatused toodetes. Me võime toodet muuta:

 • Et kajastada muudatusi asjakohastes seadustes ja regulatiivsetes nõuetes; ja

 • Väikeste tehniliste kohanduste ja paranduste tegemiseks, näiteks turvaohu kõrvaldamiseks. Need muudatused ei mõjuta toote kasutamist.

 • Kui tellid meilt tooted erinevatel kuupäevadel, ei saa me punktis 6.1 sätestatud põhjustel garanteerida, et tellitud järeltooted on täpselt samasugused kui esialgselt tellitud tooted, olenemata sellest, kas sinu poolt meile esitatud mõõtmed on samad või mitte.

 • Meie range seisukoht on, et tellimusi ei saa muuta. Neid saab tasuta tühistada esimese 24 tunni jooksul pärast tellimuse kinnitamist ning 7 päeva jooksul on võimalik tühistada tellimus tasu eest mis võrdub 50% tellimuse väärtusest. Pärast 7 päeva me raha enam ei tagasta.

 • Pärast seda, kui oleme alustanud sinu tellimuse tootmist 24 tundi pärast ostu sooritamist, ei saa tellimust enam muuta.

7. Toodete tarnimine

 • Tarnekulud. Kohaletoimetamise kulud leiad meie veebilehelt.

 • Millal me tooted kohale toimetame. Tellimuse vormistamise käigus anname sulle teada, millal me tooted tarnime.

 • Me toimetame tooted kohale nii kiiresti kui võimalik, 4-7 nädala jooksul. Palun arvesta, et tarnenädal on eeldatav tarnenädal. Kui sinu tellimus on saatmiseks valmis, siis meie transpordipartner saadab sulle e-kirja lõpliku tarnekuupäeva kuni 3 tööpäeva hiljem.

 • Tarne loetakse õigeaegseks, kui tarne toimub 4 nädala jooksul alates tellimuse kinnituses märgitud eeldatavast tarnekuupäevast. Seetõttu soovitame tungivalt, et sa ei telliks paigaldajat enne, kui oled saanud lõpliku kinnituse oma täpse tarnekuupäeva kohta. Tooted valmistatakse konkreetsete mõõtude järgi ja seetõttu on tellimuse kinnituses märgitud tarneaeg alati ainult soovituslik.

 • Me ei vastuta mis tahes kahju eest, mis on põhjustatud hilinenud tarne või tarnimata jätmise tõttu.

 • Me võime omal äranägemisel teha järeltarneid, kus iga tarne kujutab endast eraldi tellimust maksmise eesmärgil.

 • Me ei vastuta viivituste eest, mis ei ole meie võimuses. Kui meie toodete tarnimine hilineb meie kontrolli alt väljas oleva sündmuse tõttu, võtame teiega ühendust niipea kui võimalik, et sellest teada anda, ja vähendada viivituse mõju. Kui me seda teeme, ei vastuta me sündmuse põhjustatud viivituste eest. Kui on tekkinud suur viivituse oht, võid meiega ühendust võtta, et lõpetada leping ja saada tagasi raha mis oled toodete eest maksnud, kuid mida ei ole kätte saanud.

 • Kui sa ei viibi toote kohaletoimetamise ajal tarneaadressil. Kui kedagi ei ole aadressil, et tarne vastu võtta, jäetakse sulle teade, kus on kirjas kuidas tarne ümber korraldada või saada tooted kohalikust laost kätte.

 • Tarned tuuakse tavaliselt kõnnitee äärde. Võimaluse korral saame tuua tellimuse ka kinnistu sissesõiduteele, kuid see sõltub sellest, kas juhil on ligipääs kinnistule kaubatõstukiga. 

 • Kui sa ei korralda tarnet ümber. Kui sa pärast ebaõnnestunud tarnet ei korralda seda ümber või ei lähe oma tellimusele lattu järgi, võtame sinuga ühendust edasiste juhiste saamiseks ja võime nõuda sinult tasu ladustamiskulude ja edasiste tarnekulude eest. Kui vaatamata meie mõistlikele püüdlustele ei saa me sinuga ühendust tarne ümber korraldamiseks, võime lepingu lõpetada ja rakendub klausel 2.

 • Kui sa ei tegutse vastavalt ülaltoodud sätetele ja tarnet ei ole ikka veel vastu võetud, jätame endale õiguse tühistada sinuga sõlmitud leping ja püüame müüa tooted edasi parima võimaliku hinna eest ning (pärast kõigi mõistlike ladustamis-, müügi- ja seonduvate kulude mahaarvamist) esitame sulle arve meile tekitatud kulude osas.

 • Millal hakkad toodete eest vastutama. Tooted on sinu vastutusalas alates hetkest, kui oleme toimetanud tooted meile antud aadressile või kui oled need kohalikust laost kätte saanud.

 • Oled ainuisikuliselt vastutav kõikide toodete mahalaadimise eest, kui me ei ole omavahel kirjalikult kokku leppinud teisiti.

 • Millal hakkavad tooted sulle kuuluma. Tooted kuuluvad sulle alates momendist kui oleme kätte saanud täies mahus makse.

 • Mis juhtub, kui sa ei anna meile vajalikku teavet. Me võime vajada sinult teatud informatsiooni, et saaksime tooteid tarnida. On väga oluline, et tellimuse vormistamisel oleksid kõik tellimisvormi osad täidetud meie veebilehel. Kui sa ei anna meile tellimuse esitamisel kogu teavet või kui annad meile valet infot, võime kas lepingu lõpetada (ja rakendub punkt nr 10) või nõuda mõistliku summa ulatuses lisatasu, et kompenseerida meile selle tulemusena vajalik lisatöö. Me ei vastuta toodete hilinenud tarnimise eest või mõne osa tarnimata jätmise eest, kui selle põhjuseks on see, et sa ei ole andnud meile vajalikku teavet mõistliku aja jooksul pärast seda, kui me seda küsisime.

Põhjused, miks võime ajutiselt peatada sinu toodete tarnimise. Me võime olla sunnitud peatama toote tarnimise kui on vaja:

 • Tegeleda tehniliste probleemidega või teha väiksemaid tehnilisi muudatusi;

 • Ajakohastada toodet, et võtta arvesse muudatusi asjakohastes seadustes ja regulatiivsetes nõuetes;

 • Teha tootes muudatusi vastavalt sinu soovile või meie poolt teile teatatud muudatuste tegemiseks (vt punkt 6).

 • Sinu õigused, kui peatame toodete tarnimise. Võtame sinuga eelnevalt ühendust, kui peatame toote tarnimise, välja arvatud juhul, kui probleem on kiireloomuline või erakorraline. Kui peame peatama toote tarnimise kauemaks kui 3 kuuks mis tahes 6 kuu jooksul, kohandame hinda nii, et sa ei maksa toodete eest, kui need on ajutiselt peatatud. Võid meiega ühendust võtta, et lõpetada ostuleping, kui me peatame selle rohkem kui 6 kuuks, ning me tagastame sulle ostusumma täielikus ulatuses.

8. Sinu õigused lepingu lõpetamiseks

 • Tarbijatel on võimalus saada tagasimakseid olemasoleva deebetkaardi kaudu. (näiteks Visa tagasipöördumise kaitse) ja krediitkaardikaitse (tarbijakrediidiseaduse alusel).

 • Võid alati oma lepingu meiega lõpetada. Sinu õigused lepingu lõpetamisel sõltuvad sellest, mida oled ostnud, kas sellega on midagi viga, kuidas me tegutseme kui otsustad lepingu lõpetada, ja kas oled eraklient- või äriklient:

  • Kui ostetud toode on vigane või ei vasta kirjeldusele, võib sul olla seaduslik õigus leping lõpetada (või saada toode parandatud või asendatud, või saada osa või kogu oma raha tagasi), vt punkt 12, kui oled tarbija, ja punkt 13, kui oled ettevõtja;

  • Kui soovid lepingu lõpetada millegi pärast, mida me oleme teinud või mida me oleme teile öelnud, et kavatseme teha, vt punkt 2;

 • Lepingu lõpetamine millegi pärast, mida me oleme teinud või kavatseme teha. Kui sa lõpetad lepingu mis tahes allpool esitatud põhjusel, lõpeb leping kohe ja me tagastame sulle kogu raha toodete eest, mida ei ole tarnitud. Need põhjused on järgmised:

  • oleme sulle teatanud veast sinu tellitud toote hinnas või kirjelduses ja sa ei soovi jätkata;

  • on oht, et toodete tarnimine võib oluliselt hilineda meie kontrolli alt väljapoole jäävate sündmuste tõttu;

  • oleme peatanud toodete tarnimise tehnilistel põhjustel või teatame sulle, et kavatseme need tehnilistel põhjustel peatada, igal juhul rohkem kui 6 kuuks, või

  • sul on seaduslik õigus leping lõpetada, sest oleme teinud midagi seaduse silmis valesti.

 • Kui oled eraklient, siis on sul õigus oma meelt muuta juhul kui:

Kõik tooted on eritellimusel ja sinu soovide järgi valmistatud. Seetõttu kuuluvad need tarbijalepingute määruse kohaselt rätsepatoodete kategooriasse ja seetõttu ei ole võimalik sul pärast tellimuse esitamist seda tühistada, tingimusel, et see ei mõjuta sinu seaduslikke õigusi tarbijana seoses eritellimusel ja mõõdu järgi valmistatud toodetega, mis on vigased või ei vasta kirjeldusele. Olenemata ülaltoodud klauslist, aktsepteerime ostjate tellimuse tühistamist pärast selle esitamist koos täieliku tagasimaksega, kui tühistamisnõue saadetakse Klarile 24 tunni jooksul pärast ostu sooritamist. Kui sinu tühistamisteade saabub 7 kalendripäeva jooksul pärast ostu sooritamist, saab ostja tagasi 50% tellimuse koguväärtusest. Pärast 7 päeva möödumist ei saa ostja raha tagasi. Ainus taganemisviis on e-posti teel tere@klarhome.ee, et tagada jälgitavus. Sinu tühistamisteade loetakse kättetoimetatuks ja jõustub alates päevast, mil see meile edastatakse, ning kõik sellega seotud krediidilepingud tühistatakse automaatselt alates sellest kuupäevast.

9. Kuidas lõpetada leping meiega (sealhulgas juhul, kui oled eraklient, kes on ümber mõelnud).

 • Kirjuta meile, et soovid lepingu lõpetada. Et lõpetada leping meiega vastavalt punktile 8, anna meile sellest teada, tehes üht järgmistest toimingutest:

  - Veebis. Täida meie veebilehel olev vorm või võta ühendust meie klienditeenindusega, andmed leiad aadressilt klarhome.com/et-ee/

 • Kuidas me sulle raha tagasi maksame. Kui sul on käesolevate tingimuste kohaselt õigus raha tagasi saada, tagastame sulle toodete eest makstud hinna, sealhulgas saatmiskulud, selle meetodi abil, mida kasutasid maksmiseks. Me võime siiski teha hinnast mahaarvamisi, nagu allpool kirjeldatud.

 • Millal sinu tagasimakse tehakse. Me maksame sulle tagasi 14 päeva jooksul pärast seda, kui oled meile öelnud, et oled ümber mõelnud.

10. Klari õigused lepingu lõpetamiseks

 • Me võime lepingu lõpetada, kui sa seda rikud. Me võime toote lepingu igal ajal lõpetada kirjutades sulle, kui:

  - sa ei tee meile makseid, kui need on ette nähtud, ja sa ei tee makseid 30 päeva jooksul pärast seda, kui me sulle meelde tuletame, et need tuleb tasuda;

  - sa ei esita meile mõistliku aja jooksul teavet, mis on vajalik toodete tarnimiseks;

  - sa ei võimalda meil mõistliku aja jooksul sulle tooteid kohale toimetada, või sa ei lähe neile ise järgi kohalikku laopunkti;

 • Lepingu rikkumise korral oled kohustatud meile kahju hüvitama. Kui me lõpetame lepingu punktis 1 sätestatud reeglite tõttu, tagastame sulle kogu ettemakstud summa toodete eest, mida me ei ole tarninud, kuid võime sinult nõuda ka mõistlikku hüvitist netokulude eest, mis meil lepingu katkestamise tõttu tekivad.

 • Võime toote tagasi kutsuda. Me võime sulle kirjutada toote müügi lõpetamisest. Anname sulle sellest vähemalt 14 päeva enne toote tarnimise lõpetamist teada ja tagastame kõik kulud, mis oled nende toodete eest tasunud.

11. Kui tootega tekib probleeme

Kuidas meile probleemidest rääkida. Kui sul on küsimusi või kaebusi toote kohta, võta meiega ühendust. Võid helistada või kirjutada meile, klienditeenindus vastab peatselt. Loe lähemalt siit.

12. Sinu õigused seoses defektsete toodetega, kui oled eraklient

 • Kui oled tarbija, on meil seaduslik kohustus tarnida tooteid, mis vastavad käesolevale lepingule. Mitte miski käesolevates tingimustes ei mõjuta sinu seaduslikke õigusi seoses meie poolt tarnitud defektse või vigase kaubaga.

13. Sinu õigused seoses defektsete toodetega, kui oled ettevõtja

 • Kui oled äriklient, siis garanteerime, et tarnimisel ja sõltuvalt ostetud toodetest, meie veebilehel garantii all kirjeldatud ajavahemiku jooksul kõik tooted:

  • vastavad nende kirjeldusele ja asjakohastele spetsifikatsioonidele;

  • ei sisalda konstruktsiooni-, materjali- ja töövigu;

  • on rahuldava kvaliteediga (kaupade müügiseaduse tähenduses) ja

  • on sobivad meie poolt etteantud otstarbeks.

 • Punkt 3 kehtib, kui:

  • teatad meile kirjalikult kauba tarnimisel, või 48 tunni jooksul pärast tarnimist, et toode ei vasta punktis 1 sätestatud garantiile;

  • tuleb teha fotod kahjustustest kaitsepakendil ja kahjustatud toodetest enne nende eemaldamist mis tahes kaubaaluselt;

  • kahjustustest tuleb teha fotod ka kaitsepakendi all olevast küljest kohe pärast toodete eemaldamist mis tahes kaubaaluselt;

  • meile antakse mõistlik võimalus kahjustatud toodet uurida; ja

  • kahjustatud toote võid tagastada meile Klari kulul,

Parandame või asendame meie valikul defektse toote või tagastame defektse toote hinna täies ulatuses.

 • Me ei vastuta toote mittevastavuse eest punktis 1 sätestatud garantiile, kui:

  • kasutad seda toodet pärast punkti 2.1 kohase teate esitamist edasi;

  • defekt tuleneb sellest, et sa ei ole järginud meie suulisi või kirjalikke juhiseid toote ladustamise, paigaldamise, kasutuselevõtu, kasutamise või hoolduse kohta või muid häid kaubandustavasid;

  • defekt tuleneb sellest, et klient on esitanud vale info toote valmistamiseks (joonis, disain või mõõtmed);

  • muudad või parandad toodet ilma meie kirjaliku nõusolekuta;

  • defekt tuleneb õiglasest kulumisest, tahtlikust kahjustusest, hooletusest või ebatavalistest töötingimustest; või

  • sa ei järgi punkti 5.

 • Kui käesolevas punktis 13 ei ole sätestatud teisiti, ei vastuta me sinu ees selle eest, et toode ei vasta punktis 1 sätestatud garantiile.

 • Mis tahes toodete puhul, mille kohta esitad pretensiooni, peavad tooted olema 7 päeva jooksul alates pretensiooni esitamise kuupäevast puutumatuna säilinud ja meile kontrollimiseks kättesaadavad.

 • Need tingimused kehtivad meie poolt punkti 2 alusel tarnitud remonditud või asendustoodete suhtes.

14.  Hind ja tasumine

 • Kus kohast leida toote hind. Toote hind on leitav nii tellimust vormistades kui lõplikul tellimuse kinnitusel. Anname endast parima, et toote hind oleks õige. Palun vaata siiski punkti 4 selle kohta, mis juhtub, kui avastame vea tellitud toote hinnas.

 • Kõik hinnapakkumised kehtivad 60 päeva. Kui sa ei ole selle aja jooksul tellimust esitanud, jätame endale õiguse teha uus hinnapakkumine ja eelmine hinnapakkumine kaotab kehtivuse.

 • Hind võtab arvesse kõiki soodustusi, allahindlusi või pakkumisi, mida pakume tellimuse kinnituse saamise ajal. Sul ei ole õigust hinnaalandusele, kui teeme pärast tellimuse kinnitamise kuupäeva toodetele sooduspakkumisi.

 • NB! Kampaaniaperioodidel, mis sisaldavad fikseeritud veebisoodustust, ei ole võimalik kasutada isiklikke allahindluskoode tellimisel. Seetõttu saab isiklikke allahindluskoode kasutada ainult väljaspool kampaaniaperioodi.

 • Mis juhtub, kui oleme hinna osas eksinud? Alati on võimalik, et vaatamata parimatele jõupingutustele võib mõne meie müüdava toote hind olla vale. Tavaliselt kontrollime hindu enne sinu tellimuse vastuvõtmist, nii et kui toote õige hind on tellimuse esitamise ajal väiksem kui meie poolt esitatud hind, pakume madalamat hinda. Kui toote õige hind tellimuse esitamise kuupäeval on kõrgem kui kinnitusel märgitud hind, võtame sinuga ühendust, et küsida juhiseid, enne tellimuse vastu võtmist.

 • Millal ja kuidas pead maksma.

  Kui maksad BACS-, deebet- või krediitkaardiga, võetakse kogu summa tellimuse esitamisel kontolt maha. Me hoiame sind kogu protsessi jooksul e-posti teel kursis tellimuse staatusega, sealhulgas sinu arve ja tarnet puudutavate uuendustega.

  Sinu tellimust ei registreerita, kui me ei ole saanud sinu makseandmeid ega raha. See on nõue, et Ostja nõustub tellimisel maksmisega ja Ostja peab nõustuma tingimustega, mis viitavad sellele, et Klar võtab raha tellimuse eest kohe. See tähendab, et tehakse ettemaks. See on vajalik sinu toote materjalide tellimiseks ja valmistamiseks.

 • Meie tasaarvestusõigus, kui oled äriklient. Kui oled äriklient, pead maksma kõikide käesolevate tingimuste alusel meile võlgnevad summad täies ulatuses ilma igasuguse tasaarvestuse, vastunõude või kinnipidamiseta (välja arvatud seadusega nõutud maksude mahaarvamine või kinnipidamine).

 • Me võime nõuda intressi, kui maksad hilinemisega. Kui sa ei tee meile maksetähtajaks ühtegi makset, võime nõuda viivist, mille määr on 8% aastas. See intress koguneb iga päev alates maksetähtpäevast kuni viivisesumma tegeliku tasumise kuupäevani, olenemata sellest, kas see toimub enne või pärast kohtuotsuse tegemist. Oled kohustatud maksma meile intressi koos iga viivise ületanud summaga.

 • Mida teha, kui arvel olev info tundub vale. Kui arve on sinu arvates vale, võta meiega viivitamatult ühendust, et sellest teada anda. Kuni pretensiooni ei ole lahendatud, ei pea sa intressi maksma. Kui see on lahendatud, võtame intressi õigesti esitatud arve summadelt alates esialgsest maksetähtpäevast.

15. Meie vastutus sinu poolt kantud kahju eest, kui oled eraklient.

 • Me vastutame meie poolt põhjustatud prognoositava kahju eest. Kui me ei täida tingimusi käesolevas lepingus või ei kasuta mõistlikku hoolt ja oskusi, vastutame sulle tekitatud kahju eest. Siin kohal on tähtis märkida, et me ei vastuta kahju eest, mida ei ole võimalik ette näha. Kahju on prognoositav, kui selle tekkimine on ilmselge või kui lepingu sõlmimise ajal teadsime nii meie kui ka sina, et see võib juhtuda.

 • Me ei välista ega piira mingil viisil meie vastutust, olukordades kus see oleks ebaseaduslik. See hõlmab vastutust järgmiste asjaolude eest: meie või meie töötajate, esindajate või alltöövõtjate hooletusest põhjustatud surma või kehavigastuse eest; pettuse või petturliku väärkajastamise eest;sinu seadusest tulenevate õiguste rikkumise eest seoses toodetega ja defektsete toodete eest vastavalt tarbijakaitseseadusele.

 • Me ei vastuta ärikahjude eest. Kui oled eraklient, siis tarnime tooteid ainult koduseks ja isiklikuks kasutamiseks. Kui kasutad tooteid kaubanduslikul, ärilisel või edasimüügi eesmärgil, on meie vastutus piiratud, nagu on sätestatud punktis 16.

16. Meie vastutus sinu poolt kantud kahju eest, kui oled ettevõte.

 • Käesolevad tingimused ei piira ega välista meie vastutust järgmistel juhtudel:

  • Surma või kehavigastuse eest, mis on põhjustatud meie hooletusest või meie töötajate, esindajate või alltöövõtjate hooletusest (vastavalt olukorrale);

  • Pettuse, või petturliku eksitamise eest;

  • Kaupade müügiseaduse või kaupade ja teenuste pakkumise seaduses sätestatud tingimuste rikkumise eest; või

  • Defektse toote eest vastavalt tarbijakaitseseadusele; või

  • Mis tahes küsimuse eest, mille puhul meie jaoks oleks õigusvastutuse välistamine või piiramine ebaseaduslik.

 • Välja arvatud punktis 13. selgesõnaliselt sätestatud ulatuses, on kõik tingimused, mis tulenevad kaupade müügi seaduse ja kaupade ja teenuste tarnimise seaduse kohaselt on välistatud.

 • Vastavalt punktile 1:

  • Ei vastuta me sinu ees lepingu hooletuse või rikkumise tõttu, või muul viisil, kasumi kaotuse või kaudse kahju eest, mis tuleneb või on seotud mis tahes lepinguga ja

  • Meie kogu vastutus kõigi muude kahjude eest, mis tulenevad mis tahes lepingust või sellega seoses, olenemata sellest, kas tegemist on lepingu hooletuse, seadusjärgsete kohustuste rikkumise või muul viisil, piirdub selle lepingu kohaselt sinu makstud summade ulatuses.

17.  Kuidas me võime sinu isikuandmeid kasutada

Kuidas me sinu isikuandmeid kasutame. Me kasutame sinu isikuandmeid ainult nii, nagu on sätestatud meie andmekaitse poliitikas.

18. Muud olulised tingimused

 • Me võime selle lepingu kellelegi teisele üle anda. Me võime oma käesolevatest tingimustest tulenevad õigused ja kohustused teisele organisatsioonile üle anda. Võtame sinuga ühendust, kui kavatseme seda teha.

 • Vajad meie nõusolekut, et anda oma õigused kellelegi teisele üle (välja arvatud garantii, selle võid alati üle anda). Võid oma käesolevatest tingimustest tulenevaid õigusi või kohustusi teisele isikule üle anda ainult juhul, kui me oleme sellega kirjalikult nõus.

 • Kellelgi teisel ei ole selle lepingu alusel mingeid õigusi (välja arvatud keegi, kellele te oma garantii edasi annate). See leping on sõlmitud ostja ja Klari vahel. Ühelgi teisel isikul ei ole õigust nende tingimuste täitmisele.

 • Kui kohus leiab, et osa sellest lepingust on ebaseaduslik, jääb ülejäänud leping kehtima. Iga käesoleva tingimuse punkt toimib eraldi. Kui kohus või asjaomane asutus otsustab, et mõni neist on ebaseaduslik, jäävad ülejäänud lõiked täielikult kehtima.

 • Isegi kui viivitame selle lepingu jõustamisega, saame me selle hiljem ikkagi jõustada. Kui me ei nõua kohe, et pead käesolevate tingimuste kohaselt midagi tegema, või kui me viivitame sinu vastu meetmete võtmisega seoses käesoleva lepingu rikkumisega, ei tähenda see, et sa ei pea neid asju tegema, ja see ei takista meid hiljem vastu meetmeid võtmast. Näiteks kui jätad makse tegemata ja me ei nõua sinult tasu, kuid jätkame toodete pakkumist, võime siiski nõuda, et teeksid makse hilisemal kuupäeval.

 • Milliseid seadusi kohaldatakse käesoleva lepingu suhtes ja kuhu võid erakliendina pöörduda kohtusse? Neid tingimusi reguleeritakse Eesti Vabariigi õigusega ja võid toodete suhtes Eesti kohtusse pöörduda.

 • Milliseid seadusi kohaldatakse selle lepingu suhtes ja kuhu võid kohtusse pöörduda, kui oled ettevõtja? Kui oled ettevõtja, mis tahes vaidlus või nõue, mis tuleneb meie vahelisest lepingust või selle esemest või sõlmimisest või sellega seoses (sealhulgas mitte- või lepingulised vaidlused või nõuded) reguleeritakse ja tõlgendatakse vastavalt Eesti Vabariigi seadustele ja ainult Eesti kohtutel on õigus vaidluste või nõuete lahendamiseks.

Muuda oma kodu mõnusamaks paigaks

Uuenda oma kodu energiatõhusate uste ja akendega. Neid on võimalik kujundada täpselt oma vajadustele vastavalt.

Aken image
Alates 
118 €
 59 €50%
Leia oma Aken
Uks image
Alates 
910 €
 500 €45%
Leia oma Uks