5% allahindluskood ootab sind | Liitu meie uudiskirjaga

Küpsised

Mis on küpsised?

Mis on küpsised?

Küpsis on väike tekstifail, mis salvestatakse sinu veebilehitsejasse veebisaidiga ühendudes. Siin ära toodud tingimustes ja reeglites nimetame küpsisteks ka muid sarnaseid tehnilisi lahendusi ja tööriistu, mis koguvad ja salvestavad sinu veebilehitseja kaudu infot, edastades mõnedel juhtudel seda ka kolmandatele osapooltele. Näiteks on sellisteks tehnilisteks lahendusteks ja tööriistadeks jälgimispikslid, kohalik salvestus, sessioonipõhine salvestus ja veebibrauseri sõrmejäljestamine.

Küpsised koguvad teavet veebisaidi kasutamise kohta ning salvestavad andmeid sinu seadmesse, et aidata sul veebisaidile sisse logida, veebis osteldes ostukorvi sisu meeles pidada ning jälgida ja analüüsida sinu külastusi meie veebisaidil ning sinu üldist internetikäitumist. Seda on vaja meie veebisaidi toimimiseks ja selle toimimise efektiivistamiseks.

Selleks, et veebisaidid saaksid sind „mäletada“ ja „ära tunda“, võidakse küpsiseid sinu seadmesse paigaldada kolmel eri viisil:

 • Sessiooniküpsised salvestatakse sinu seadmesse veebilehitseja kasutamise sessiooni ajal. Sessioon lõpeb siis, kui sulged oma veebilehitsejas vastava akna.

 • Püsiküpsised salvestatakse sinu seadmesse veebilehitseja sessioonide vahel. See võimaldab sinu eelistusi või tegevusi veebisaidil (mõningatel juhtudel ka üle erinevate veebisaitide) meeles pidada. Püsiküpsised jäävad alles nii kaua, kuni sa nad ise ära kustutad. Eelnev käib kohaliku salvestuse kohta.

 • Ajaga piiratud küpsistel on etteantud eluaeg, mille pikkus võib erineda. Sul on alati võimalik juba paigutatud küpsised oma veebilehitsejast ära kustutada.

Veebilehitseja seadetest on võimalus igal ajal küpsised kustutada.

Meie veebisaitidel olevad küpsised

Selleks, et anda sulle tugevam kontroll selle üle, milliseid küpsiseid meie veebisaidil kasutatakse ning seega ka lihtsustada sinu jaoks selle määramist, milliseid küpsiseid võidakse meie veebisaidi külastamisel kasutada, oleme paigutanud küpsised mitmesse kategooriasse.

 • Vajalikud ja Funktsionaalsed küpsised
  Neid küpsiseid on vaja selleks, et meie veebisait töötaks turvaliselt ja korrektselt. Vajalikud küpsised võimaldavad sinul meie veebisaiti kasutada ja meil sulle sinu soovitud teenuseid pakkuda. Vajalikud küpsised teevad võimalikuks veebisaidi põhifunktsioonide toimimise. Näiteks tuvastavad need su iseteenindusse sisselogimisel, registreerivad ebaõnnestunud sisselogimise katsed ning peavad meeles, kui kaugele oled ostuga jõudnud ning millised tooted oled oma ostukorvi tõstnud.

 • Statistika küpsised
  Need küpsised annavad meile teavet selle kohta, kuidas sa meie veebisaiti kasutad, võimaldades meil sellega üldist kasutajakogemust parendada.

 • Turunduslikud küpsised
  Need küpsised aitavad meil ja meie koostööpartneritel näidata sulle sinu veebikäitumise põhjal isikupärastatud ja asjakohastatud reklaame, mida võid näha ka hiljem teisi veebisaite külastades. Selle kategooria küpsiseid kasutatakse sihtturunduseks ja profileerimiseks, olenemata sellest, millist seadet või milliseid seadmeid sa kasutanud oled. Juhul, kui oled andnud nõusoleku enda internetiliikluse andmete turunduseesmärkidel kasutamiseks ja ei ole selle vastu, et sinu kliendiandmeid kasutatakse turunduseesmärkidel, võidakse sihtturunduse ja profileerimise eesmärkidel kogutud teavet kombineerida ka sinu kohta käivate kliendi- ja internetiliikluse andmetega.

Keela või eemalda küpsised

Saad alati küpsised keelata /või need eemaldada, muutes oma arvutis brauseri seadeid. Kõik brauserid võimaldavad küpsiste kustutamist ükshaaval või korraga seadete all. Kuidas seda täpselt teha, sõltub sellest millist brauserit kasutad.

Muuda oma kodu mõnusamaks paigaks

Uuenda oma kodu energiatõhusate uste ja akendega. Neid on võimalik kujundada täpselt oma vajadustele vastavalt.

Aken image
Alates 
118 €
 59 €50%
Leia oma Aken
Uks image
Alates 
910 €
 500 €45%
Leia oma Uks