5% allahindluskood ootab sind | Liitu meie uudiskirjaga

Miks valida energiasäästlikud aknaid image

Miks valida energiasäästlikud aknaid

Sisukord

Arrow icon related to the table of content

Kui kolid, on oluline eraldada teatud summa oma eelarvest renoveerimiseks ja parendustöödeks, eriti kui kolid vanemasse hoonesse. Kui uus kodu, kuhu kolid, ei ole kaasaegsete akende ja isolatsiooniga, kaotad talvekuudel palju soojust. Energiat säästvatesse akendesse investeerimine kolimisel on suurepärane võimalus vähendada oma arveid ja suurendada mugavust uues kodus.

Mis on energiasäästlikud aknad?

Energiasäästuaknad on toodetud nii, et nad hoiavad su kodu talvel soojana ja suvel jahedana. Need on tavaliselt valmistatud spetsiaalsest klaasist, millel on madala läbilaskvusega kate, mis peegeldab soojust tagasi tuppa, selle asemel et lasta sellel väljapoole imbuda.

Kahekordsed ja kolmekordsed klaasid võivad suurendada su kodu soojusisolatsiooni, lisades aknaklaaside vahele ühe või kaks täiendavat isolatsioonikihti. Kui soovid hoida oma kodu talvel soojana, ilma et peaksid liigselt energia arvetele kulutama, on energiasäästlikud aknad suurepäraseks valikuks.

Energiasäästlike akende eelised

Energiasäästuakende paigaldamisel on mitmeid eeliseid; need mitte ainult ei vähenda su energiaarveid ja hoiavad kodu soojemana, vaid on ka investeering sinu kinnisvara tulevikku. Vaatame mõningaid põhjusi, miks peaksid kolimisel kaaluma energiasäästlike akende paigaldamist:

Säästad raha arvetelt: Energiasäästlikud aknad vähendavad sinu igakuiseid kulutusi kodu kütmiseks, nii säästad raha pikemas perspektiivis.

Suurendad oma kinnisvara väärtust: Investeerides energiasäästlikesse akendesse, võid suurendada oma kinnisvara väärtust.

Hoiad oma kodu soojemana: Energiasäästlikud aknad hoiavad paremini soojust, mis tähendab, et sinu kodu jääb ka kõige külmematel talveöödel mõnusaks.

Kuidas saab kolimisel veel energiat säästa?

On palju teisigi asju, mida saad teha, et säästa oma uues kodus energiat. Suurt mõju võib avaldada ka investeerimine soojustusse ning uste ja akende ümbruse vuukide tihendamine. Energiat saab säästa ka energiatõhusate seadmete ja lampide kasutamisega ning hoolitsedes selle eest, et su kodu oleks hästi ventileeritud.

Mõne lihtsa muudatusega saad muuta oma uue kodu energiatõhusamaks ja vähendada oma süsinikujalajälge. Võid kasutada kolimise ajal ka hinnavõrdlus veebilehti, et leida parimad energia- ja kommunaalteenuste pakkumised.

Kui soovid oma uue kodu energiatõhusamaks muutmisel raha säästa, võid lugeda rohkem valitsuse toetuste ja stipendiumide kohta.