5% allahindluskood ootab sind | Liitu meie uudiskirjaga

Mõtled akende vahetamisele? image

Mõtled akende vahetamisele?

Sisukord

Arrow icon related to the table of content

Kui sa, nagu paljud koduomanikud, mõtled oma kodu mõne või kõigi akende väljavahetamise peale, on hea mõte vaadata kriitiliselt, millised tegurid sellise otsusega kaasnevad, ja mõista, millised neist kehtivad teie puhul. 

Akende väljavahetamise kaalumiseks võib olla mitmeid põhjusi, millest mõnda arutame siinkohal.

 • Akna rike

 • Soov rohkema valguse järele

 • Esteetilised eelistused

 • Hoolduse lihtsus

 • Parem kodu turvalisus

 • Helikindlus

 • Suurem isolatsioon ja energiatõhusus

 • Kinnisvara väärtuse suurendamine

Probleemsete akende parandamine

Kõige elementaarsem ja pakilisem vajadus akende vahetamiseks on siis, kui need on lihtsalt lakanud tegemast oma tööd. Võib-olla on sinu kodu vana aken katki ja oled hädas vee sissetungi ja õhulekkega. See nõuab viivitamatut väljavahetamist, et hoida ülejäänud hoonet kahjustuste eest.

Disainivalikud

Akende väljavahetamise vähem aeganõudev põhjus on soov lisada (või vähendada) sinu koju siseneva loomuliku valguse hulka. Võib-olla oled tüdinenud pimedast tööruumist, kus on ainult üks pisike ruudukujuline aken, ja oled lõpuks valmis ruumi veidi rohkem avama suurema põrandast laeni ulatuva aknaga.

Sellised esteetilised valikud võivad tulla mängu ka sinu kodu väljastpoolt vaadates. Näiteks võib hoones olla selle ostmisest alates olnud teatud aknastiil, mida soovid nüüd muuta, et see peegeldaks moodsamat stiili või lihtsalt sobiks paremini maja üldise esteetikaga.

Vähem hooldustööd

Nii nagu ajad muutuvad akende disaini ja stiili osas, on ka aknatehnoloogiat aastate jooksul täiustatud. Aknaraamide materjalid hõlmavad nüüd palju erinevaid võimalusi, alates tavalisest puidust kuni puitalumiiniumini, mis nõuavad palju vähem iga-aastast hooldust. 

Turvalisem kodu

Kuna kodu on tähtis komponent elus, peaksime end seal alati turvaliselt ja kindlalt tundma. Akende väljavahetamine võib olla oluline samm selle tunde tagamisel. Sinu kodus võivad olla veel mõned vanad aknad, millel kas puudub lukk või mille lukustusmehhanism on juba ammu katki. Kui oled puhkusel, võivad sellised tüütud detailid põhjustada soovimatut stressi ja neid saab lihtsa akende vahetusega hõlpsasti parandada.

Müraprobleemid

Teine oluline põhjus, miks kaaluda akende vahetamist, on heliisolatsioon. Majas võib olla uus laps ja mõte häirimatust uinumisest ja öisest unest paremate aknaklaasidega on väga ahvatlev. Kui sinu akendest väljas olevalt tänavalt kostab igapäevaselt mööduvate autode müra, võib aknaklaaside uuendamine vähendada oluliselt koju tulevat liiklusmüra. Lisaks vähendab akustilise klaasi valimine näiteks detsibellide taset umbes 3-4 dB võrra.

Energia säästmine

Akende disaini areng on toonud kaasa paremad võimalused klaaside puhul, mis pakuvad palju paremaid isolatsioonivõimeid mitte ainult heli, vaid ka kütte ja jahutuse osas. Rootsi Energiaagentuuri hinnangul on 1⁄3 kogu soojuskaotusest tingitud akendest ja ustest.  Seega võib akende kahe- ja kolmekordne klaasimine suurendada märkimisväärselt hoone energiatõhusust. See omakorda toob kaasa kulude kokkuhoiu, mis kajastub otseselt sinu igakuistes arvetes.

Edasimüügiväärtus

Kuigi kõik eespool nimetatud akende väljavahetamise põhjused on ilmselgelt kasulikud sulle kui majaomanikule, võivad need olla otsustavaks teguriks ka potentsiaalsete ostjate jaoks, kui soovid oma kodu lähitulevikus müüa. Koduostjad nimetavad kahekordseid klaase ja keskkütet kahe kõige olulisema tegurina, kui nad kaaluvad potentsiaalset ostu. Akende asendamine selle soovitud funktsiooniga võib suurendada kinnisvara väärtust.

Aga kas see on tõesti seda väärt?

Uued aknad on tavaliselt kallid. Nende vahetamine võib tunduda võimalusena, mida sa praegu ei vaja, eriti kui arvestada kulusid.

Ometi on akende vahetamisel võimalik saavutada märkimisväärset kulude kokkuhoidu ja võimalusi, kuidas hoida kulutusi selle käigus madalal. Akende uuendamine paremate raamimis- ja klaasimaterjalidega vähendab tulevasi hoolduskulusid ja tasub end ära iga-aastase energiakulude kokkuhoiuna.

Garantiid ja hinnavõrdlus

Kui valid aknad, millel on pikaajaline ja usaldusväärne garantii, lisavad need investeeringule väärtust.

Hinnavõrdlusgarantii on veel üks võimalus tagada, et saad parima pakkumise. Kui ettevõte on valmis järgima mis tahes madalamat toote hinda turul, võid olla kindel, et  hoiad kulud võimalikult väiksena. Klar pakub alumiiniumkattega toodetele 12-aastast garantiid ja täispuidust toodetele 7-aastast garantiid.

Omas tempos

Kui otsustad esialgu vahetada välja ainult valitud aknad, selle asemel et vahetada kogu kodu täielikult välja, aitab see samuti hoida kulusid minimaalsel tasemel. Seda on lihtsam teha tarnijaga, kelle puhul saad tellimust hõlpsasti hallata ning valida täpselt, millistele akendele keskenduda.

Selline DIY-meetod akende vahetamiseks ongi täpselt Klari ärimudel. Me oleme veebiplatvorm, mis aitab sind igas ostuprotsessis. Oleme suutnud luua hästi õlitatud tarneahela ning vabriku, tänu sellele suudame pakkuda kvaliteetseid tooteid soodsate hindadega.

Säästa 35-40%

Ostes aknad meie veebipoest hoiad kulud madalad võrreldes ostes traditsioonilistelt aknapakkujatelt

Pakume ka ulatuslikku tuge akende paigaldamisel meie põhjalike juhendite kaudu. Ise mõõte võttes ja hiljem tooteid paigaldades, saad veelgi rohkem raha säästa. Vaata meie lihtsaid juhiseid.

FAQ

Täiendavaid vastuseid akende vahetamisega seotud küsimustele leiad meie lõigust "Korduma kippuvad küsimused", kus käsitleme muu hulgas järgmisi teemasid:

 • Kui palju maksab akende väljavahetamine?

Akende väljavahetamise hind sõltub akna suurusest ja stiilist, raami materjalist ja klaasist, samuti paigalduskuludest. Et anda teile ettekujutus, siis kirjutamise ajal algab Klari kõige odavam kahekordse klaasiga aken 70 eurost.

 • Kas on odavam vahetada kõik aknad korraga?

Paljude traditsiooniliste aknatarnijate puhul võib olla kuluefektiivsem vahetada kõik aknad korraga, sest maksad ka aja eest, mis kulub selleks, et keegi tuleks mõõtma, pakkumist tegema ja valmistoodangut paigaldama. Klari puhul võid aga vabalt vahetada aknad nii, nagu sulle sobib - ükshaaval, rühmiti või kõik korraga -, ilma et see mõjutaks hinda. Oleme eemaldanud vahepealsed kulud ja anname sulle kontrolli mõõtmise, hinnapakkumise saamise ja isegi paigaldamise üle. 

 • Kas maja aknaid tasub vahetada?

Enamikul juhtudel tasub akende vahetamine majas ära, sest paljud kodused tingimused paranevad. Alates paremast isolatsioonist kuni suurema turvalisuseni, vähemate hoolduskulude ja ajakohase välimuse saavutamiseni. Akende vahetus olla üks parimaid investeeringuid, mida oma kodus teha saad. 

 • Kas ma saan ise aknaid vahetada?

Kindlasti. Usume Klaris DIY-sse ja oleme loonud põhjaliku akende paigaldamise juhendi, mis aitab isegi algajad protsessi igast sammust mõnusalt läbi. Meie klienditeenindusmeeskond on sulle samuti abiks, kui vajad abi. Koduakende vahetamise projekti ise lõpuleviimine võib olla rahuldust pakkuv kogemus, mille tulemusi imetled veel aastaid.