5% allahindluskood ootab sind | Liitu meie uudiskirjaga

2023 Juhised selle kohta, milliseid aknaid osta image

2023 Juhised selle kohta, milliseid aknaid osta

Sisukord

Arrow icon related to the table of content

Uute akende ostmisel on palju olulisi elemente, millega peab arvestama, sealhulgas erinevaid tootjaid, kelle hulgast valida. 

Vaatleme lähemalt mõningaid detaile, mida soovitame arvesse võtta, et jõuda sinu unikaalsetele vajadustele sobiva lahenduseni.

Akende kategooriad

Sinu ruumid määravad tõenäoliselt, milliseid aknaid vajad, samuti soovitud ruutude arvu, klaasid ja selle, kuidas need avanema peaksid. Oleme välja toonud mõned levinud aknastiilid:

TypeDescription
AltavatavKaitseb ilmastiku eest / avatav altpoolt ühe käepidemega
KülgavatavLaialt levinud, pakub minimalistlikku välimust
DekoratiivliistudegaPakub rohkem traditsioonilist elegantsi ja maalähedast võlu
MitteavatavÖkonoomne valik, mis on mõeldud koju võimalikult palju valgust tooma.
KombineeritudPaindlik lahendus, mis sisaldab nii fikseeritud kui ka alt või küljelt juhitavat lahendust
PostijaotusegaKlassikaline kultuuripärandi stiil perioodiliste hoonete jaoks
Maast laeni aknadTagab sujuva ülemineku siseruumide ja välisruumide vahel ning pakub paindlikku ventilatsiooni (eriti talveaedades kasutamiseks).

Aknaraami materjal

Kui oled oma projekti jaoks sobiva aknastiili kindlaks määranud, on hea mõista erinevaid saadaval olevaid materjale.

Puitraamiga aknad on klassikaline valik, mis on olnud kasutusel juba sajandeid, kuid kipuvad pikemas perspektiivis nõudma täiendavat hooldust. Kui valid selle tee, on oluline otsida aknaid, milles kasutatakse aeglaselt kasvanud lülipuitu ja mis on ideaalis FSC-sertifikaadiga.

Samuti peaksid tagama, et kõik värvitud puitaknad oleksid kaetud kvaliteetsete veekindlate värvidega. Raskete ilmastikutingimuste korral lisa AkzoNobel 3 komponent.

Alumiiniumiga kaetud puit on teine väga soovitatav valik aknaraamide materjaliks, kuna saad kasu tugevast, vastupidavast puidust ja ilmastikukindlast, vähe hooldatavast alumiiniumist. Jällegi tuleks otsida aeglaselt kasvavat puitu, et tagada tihedus, ja pulbervärvitud alumiiniumi, mis tagab elegantse viimistluse.

Aknaklaasi valikud

Aknaklaasitehnoloogias on tehtud palju edusamme ja siin on mitmeid võimalusi, mida tuleb kaaluda ja mis mõjutavad märkimisväärselt nii kodust elamust kui ka projekti lõppmaksumust. Sõltuvalt akende asukohast võid akende lõpliku valiku tegemisel uuendada tavalist läbipaistvat klaasi mõne muu võimalusega.

Glass typeUse cases
Tavaline klaasKõige tavapärasem valik, sobib erinevateks juhtudeks.
Akustiline klaasPakub kaitset müra eest.
Päikesekaitse klaasSobilik palavasse kliimasse, blokeerib üleliigset päikest
KuraOrnamentaalne toorklaas vertikaalsete joonte ja kareda pinnaga privaatsuse tagamiseks.
OrnamentKõige tavalisem kareda pinnaga toorklaas, mida kasutatakse ka privaatsuse tagamiseks.
SatinovoKaasaegne toorklaas, millel on siidine pind, takistab ka selget vaadet.
TurvaklaasTurvaklaas, mis pakub 4 korda suuremat tugevust kui standardne klaas.

Tänapäeval ei tohiks keegi osta aknaid, mis ei ole vähemalt kahekordse klaaspaketiga, st kahe klaasiga. Selline konstruktsioon, mille vahel on õhuvahe, tähendab otseselt paremat isolatsiooni ja energiatõhusust sinu kodus. 

Paljud tootjad pakuvad nüüd ka kolmekordset klaasi, mis suurendab akna soojusisolatsioonivõimet, lisades veel ühe klaasi ja nende vahele täiendava õhuõõnsuse. Seda tüüpi on soovitatav kasutada, kui küttearvete kokkuhoid on esmatähtis.

5-tärni aknatootjad

Kui hindad, milliseid aknaid oma kodu parandusprojekti jaoks osta, võib õige tarnija valimine olla sama oluline kui õige aknastiili, raami ja klaasi valik. 

Kui võimalik, otsi aknafirmat, mis on tegutsenud juba mitu aastat ja millel on palju rahulolevaid kliente. Sellistel tarnijatel on sageli abivalmis klienditeenindusmeeskond ja nad pakuvad mitmeaastast tootegarantiid.

Ideaaljuhul on valitud tarnijal läbipaistev hinnastruktuur ilma varjatud tasudeta ning ta võimaldab sul paindlikult kohandada oma aknapakettide tellimust. Ettevõttega seotud oma tehas tagab parema kvaliteedikontrolli ja minimaalse tarneaja.

Lisaboonus - mis peaks tegelikult tööstuses olema tavapärasem - on see, kui tarnija järgib kliimateadlikku tegevust. Näiteks, kes kasutab raami valmistamisel FSC-sertifikaadiga puitu.

Tegelikult kehastab Klar kõiki ülaltoodud suurepärase aknatarnija omadusi, olles tegutsenud oma veebipoega alates 2015. aastast, teenindades tänaseks üle 50 000 kliendi. Meie kasutajasõbralik veebipõhine akende tellimise platvorm võimaldab hõlpsasti luua oma kohandatud tellimuse koos selge hinnakujunduse ja klienditoega igal sammul. Tutvu meie valiku ja hindadega siin (add link).

FAQ

  • Kas ma peaksin ostma aknad 2023. aastal?

Tänu sellistele lihtsatele veebipõhistele võimalustele nagu Klar on võimalik kulusid vähendada, olenemata sellest, milline on sinu aastaeelarve. Mõned asjad, millele mõelda, on see, kas sinu akende vajadused on muutunud seoses kodu esteetilisuse, hooldusnõuete, ohutusprobleemide, müratasemete ja võimaliku energiasäästuga.

  • Kas akende väljavahetamine on investeeringut väärt?

Enamikul juhtudel tasub akende vahetamine ära, sest kodused tingimused muutuvad tõhusamaks. Alates paremast heli- ja soojaisolatsioonist kuni suurema ohutuse ja turvalisuseni, vähemate hoolduskulude ja uuendatud välimuseni. Seega võib akende vahetus olla üks parimaid investeeringuid, mida teha saad.

  • Kas akende väljavahetamine suurendab kodu väärtust?

Kui su kodul on praegu ühekordsete klaasidega aknad, siis seda tüüpi koduparandusele kulutatud raha saad peaaegu kindlasti tagasi. Koduostjad nimetavad topeltaknaid ja keskkütet kahe kõige olulisema tegurina, kui nad kaaluvad potentsiaalset ostu. Hea varustuse tagamine suurendab tõenäoliselt sinu kinnisvara väärtust.

  • Milline on parima kvaliteediga aknatootja?

Kvaliteetne aknatootja on see, kes pakub kliendile võimalust teha tellimus täpselt soovide järgi võimalikult lihtsalt ja mugavalt, tarnides samal ajal kvaliteetset toodangut õigeaegselt ja tagades hea klienditoe ja garantii.