Kas kolmekordsed klaaspaketid on väärt kõrgemat hinda? image

Kas kolmekordsed klaaspaketid on väärt kõrgemat hinda?

Sisukord

Arrow icon related to the table of content

Kolmekordse klaaspaketiga aknad on akna tööstuses üha enam kõneainet pakkunud, sest aknatootjad püüavad pidevalt uuendada ja täiustada tehnoloogiat maksimaalse energiatõhususe saavutamiseks. Kui kaks klaasi on hea, siis kas kolm on mitte veel parem?

Vaatleme selles postituses eri aspekte, et hinnata kas kolmekordne klaaspakett on sinu jaoks väärt investeering.

Kuidas need töötavad

Kolmekordse klaasiga akendel on kahe klaasi asemel kolm võrdse vahega raami sees asuvat klaasi, mis tekitab ühe asemel kaks õõnsust. Nagu topeltklaasiga akende puhul, võivad klaasplaatide paksused erineda, nagu ka kambrites kasutatava inertgaasi tüüp. Samuti võib kolmekordse klaaspaketi kõigil kihtidel kasutada eri otstarbeks mõeldud spetsiaalseid katteid.

Teine oluline erinevus kolmekordse ja kahekordse klaasiga akende vahel on nende vastavad U-klassid (sellega mõõdetakse soojuskadu), kus madalamad numbrid näitavad väiksemat soojuskadu. See on koht, kus kolmekordse konstruktsiooni puhul on märgatav eelis, kuna nende näitajad on nähtavalt paremad.

Akna tüüpU-väärtus
Vanaaegsed topeltklaasiga aknad3.0 W/m2K
Kaasaegsed topeltklaasiga aknad1.3-1.5 W/m2K
Klar topeltklaasiga aknad1.3 W/m2K
Kolmekordsete klaasidega Klari aknad0.8 W/m2K

Kolmekordse klaaspaketi plussid

Lisaks tõhusamale soojapidavusele on kolmekordse klaaspaketiga akendel mitmeid eeliseid. Nende hulka kuuluvad suurem energiatõhusus, väiksem kondenseerumine, mugavam elukeskkond ja turvalisem kodu. Alt leiad lühikese kirjelduse igast neist plussidest.

Suurem energiatõhusus

Parema soojusisolatsiooni tõttu ei ole üllatav, et kolmekordse klaaspaketiga akende üks suurimaid eeliseid on energiatõhususe paranemine.

Näiteks: Juhul kui su tuba on köetud 21 kraadini, on kolmekordse klaasiga akna sisepind 18 kraadi ja kahekordse klaasiga 16 kraadi.

Väiksem kondenseerumine

Soojema siseklaaspinnaga väheneb kondenseerumise oht, kuna soojus püsib sees, selle asemel et reageerida külma välisõhuga ja moodustada piiskasid aknale.

Mugavam elukeskkond

Kolmekordse klaasi parem soojusisolatsioon tagab kodu ühtlasema sisetemperatuuri, vähem külmakohti ja mugavama elukeskkonna.

Tõhusam turvalisus

Kodu turvalisuse puhul on kolm klaasi tõepoolest parem kui kaks, sest see tähendab täiendavat kihti, millest sissetungija peab läbi minema. Lisa klaas on tõenäoliselt veelgi tugevam heidutus potentsiaalsetele sissemurdjatele.

Kolmekordse klaasi miinused

Alati on hea teada erinavate toodete plusse ja miinuseid. Vaatleme lähemalt puudusi, mille hulka kuuluvad suuremad kulud, raskemad elemendid ja väiksem päikese mõju.

Kõrgem hind

Kuna kolmekordse klaaspaketiga akende ehitamiseks on vaja lisamaterjale, võib eeldada, et üldkulud on kõrgemad kui kahekordse klaaspaketiga akende puhul, hinnanguliselt 10-20% rohkem. Kui kolmekordse klaasiga aknad ei kuulu sinu eelarvesse, loe kindlasti meie juhendit kahekordse klaasiga akende kohta siit, samuti meie ülevaadet kahekordse klaasiga akende eri stiilidest siit.

Raskemad elemendid

Tänu täiendavale klaasikihile ja selle toetamiseks vajalikule suuremale raamile on kolmekordse klaasiga aknad raskemad kui kahekordse klaasiga versioonid. Seda tuleks arvesse võtta, et seinad, kuhu need paigaldatakse, pakuksid piisavat tuge.

Müra 

Contrary to what one might expect, triple-glazing does not necessarily reduce the amount of noise pollution entering your home. The middle pane can contribute to increased vibration of sound waves and greater sound transference.

Vähem päikesekiirgust

Kolm klaasi loovad täiendava kihi, mida päikesekiired läbima peavad, ja need võivad vähendada päikesekiirgust sinu kodus. Madala emissioonitasemega klaasi kasutamine võib selle juures aidata, sest see peegeldab rohkem soojust tagasi tuppa.

Oled valmis kolmekordseteks klaasideks?

Hinnates, kas kolmekordne klaasimine tasub ära, on kasulik kaaluda konkreetseid situatsioone.

Külm kliima

Kolmekordsed klaasid on olnud kõige populaarsemad ekstreemsete talviste temperatuuridega riikides, näiteks Norras, Rootsis, Saksamaal ja Austrias. Nendes piirkondades on soov kõrgema energiatõhususe järele suurem, kuid kolmekordsetest klaasidest võivad kasu saada kõik, kes tahavad parimat.

Akende suund

Arvestades kolmekordse klaasi kõrgemat hinda, on mõistlik valida need aknad kui selleks on praktiline põhjus. Näiteks kui aknad on suunatud põhja poole, kus päikest on vähem.

Kuid see ei tähenda, et nendest lõuna- või läänepoolsetel seinadel kasu poleks, kolmekordne klaas püüab kinni rohkem päikesekiirgust ja tänu sellele on kodu temperatuur näiteks ühtlasem.

Terviklik lähenemine

Kolmekordsetest klaasidest saad kõige rohkem kasu siis, kui ehitatakse terviklik kõrgtehnoloogiline konstruktsioon, näiteks uus hoone. Sellisel juhul saab tagada ka optimaalse seina- ja katuseisolatsiooni, nii et ükski kolmekordse klaasi eelis ei jääks kasutamata.

Parim näide selle kohta on passiivmaja ehitamine, see on kodu, mis järgib ülimadalate energiakriteeriumide nõudeid. Siin on kolmekordse klaaspaketiga aknad, mille U-klass ei ületa 0,8 W/m2K, kohustuslikud, et tagada hoone minimaalne CO2-jalajälg.

FAQ

  • Millised on kolmekordse klaasi puudused?

Kolmekordse klaasi puudused on suuremad kulud, raskem toode ja minimaalne päikesekiirguse mõju. Mõnda neist saab siiski tasakaalustada erinevate klaasitüüpide või katetega.

  • Kas kolmekordse klaaspaketiga aknad tasuvad ennast ära?

See on palju kõneainet pakkuv teema, sest kolmekordse klaaspaketiga akende hind on üldiselt hinnanguliselt 10-20% suurem kui kahekordse klaaspaketiga akende hind. Energiatõhususe kasv on siiski umbes 20-30% ja mida rohkem aknaid paigaldatakse, seda suurem on lõplik kasu.

  • Kui palju annavad kolmekordse klaasiga aknad juurde?

Kolmekordne klaaspakett võib suurendada kodu energiatõhusust 20-30% võrreldes kahekordse klaaspaketiga. See võib anda märkimisväärse erinevuse kodus, kus katuse ja seinte isolatsioon on samuti väga oluline.