Kahe- vs kolmekordsed aknad image

Kahe- vs kolmekordsed aknad

Sisukord

Arrow icon related to the table of content

Alustame põhitõdedest:

  • Kahekordsed aknad (või 2-kihilised) ja uksed toimivad nii, et kahe klaasi vahele jääb gaasikiht, mis tagab täiendava isolatsiooni.

  • Kolmekordsete (või 3-kihiliste) toodete keskel on kolmas klaasplaat, mis toimib täiendava barjäärina, mille tulemuseks on parem soojapidavus.

Olenemata sellest, kas ehitad maja või renoveerid seda, on tõenäoline, et soojapidavus ja energiatõhusus on üsna tähtsal kohal. Kuigi kvaliteetsed kahekordsed aknad saavutavad mõne hoone puhul piisavalt hea soojapidavuse, siis kolmekihilised aknad on veelgi paremad stabiilse temperatuuri hoidmisel.

Kolmekihiliste akende ja uste paigaldamise aitab vähendada tulevasi energiaarveid, mis aitab kompenseerida ka esialgset suuremat kulu.

Siinkohal kirjeldame, kuidas kolmekordse klaasiga toode võib sulle kasu tuua:

Soojusalased eelised

Akende soojuspidavust mõõdetakse U-väärtusega, mis on soojuskaotuse mõõtühik, kus madalamad arvud näitavad paremat soojapidavust. Tavaliselt saavutavad kaasaegsed kahekordse klaasiga aknad U-väärtuse umbes 1,3-1,5 W/m2K. Sarnased vanaaegsed tooted seevastu pakuvad U-väärtusi, mis on lähemal 3,0 W/m2K.

Skaala teises otsas on kolmekordse klaasiga aknad, mille U-väärtus on tõenäoliselt lähemal 0,8 W/m2K. Kui sinu põhieesmärk on luua eriti energiatõhus kodu, siis kolmekordsed aknad on tark valik.

Klari kolmekordse klaasiga aknad pakuvad suurepärast soojapidavust, saavutades U-väärtuse 0,7 W/m2K, mis on üks parimaid näitajaid turul.

Klari U-näitajad

Kahekordsed aknad: 1,3 W/m2 ja Kolmekordse klaasiga aknad: 0.8 W/m2. Need on väärtused ELi standardse katsesuuruse 123x148cm puhul. 

Samuti tasub kaaluda, kui paljud sinu kodu seinadest on klaasist; laiad klaaspinnad, mis lasevad päikesevalgusel sisse paista, on paljude kaasaegsete projektide puhul väga hinnatud. Suurte klaaspindade miinuseks võib lugeda nende nõrka soojuspidavust, seetõttu on väga oluline valida kvaliteetsed tooted oma kodu jaoks.

Kolmekordsete akende või uste paigaldamine, eriti põrandast laeni ulatuvate klaaside puhul, võib seega oluliselt mõjutada maja üldist soojapidavust.

Energiatõhususe mõõtmine

Mugav elukeskkond

Lisaks soojuskao märkimisväärsele vähendamisele, aitavad kolmekordsed aknad tagada ühtlasema sisetemperatuuri kogu kodus. Tasub meeles pidada, et ehkki kaasaegsed aknad suudavad tagada suurepärase soojapidavuse, ei suuda nad saavutada sama head soojapidavust, mida pakuvad hästi isoleeritud seinad.

Kolmekordse klaasi paigaldamisel väheneb oluliselt soojuskao kõikumine tahkete seinte ja klaaspindade vahel, mille tulemuseks on ühtlasem temperatuur kogu kodus. Lõppkokkuvõttes kõrvaldad külmad, tõmbetuule kolded ja lood selle tulemusena mugavama elukeskkonna. 

Muud viisid soojuse tõhususe saavutamiseks

Akende ja uste soojapidavust ei mõjuta ainult klaasid, vaid ka raami materjal, spetsiaalsed pinnakatted ja gaasitäited. Klari kolmekordsete akende ja uste sise- ja väliskihid on kaetud spetsiaalse kihiga, mis vähendavad oluliselt soojuskadu.

Teine võimalus akende tõhususe suurendamiseks on valida toode, millel on inertne gaasitäidis. Klari kolmekordse klaasiga akende puhul on iga klaasi vahel täidiseks argoon. Argoon on raskem kui õhk, mis tähendab, et ringlus klaaside vahel väheneb, kui ühel pool on külm ja teisel pool soe õhk.

Viimase, kuid mitte sugugi vähem tähtsa detailina, tuleb arvestada ka raami materjaliga:

Kvaliteetsed puit- või komposiitpaneelid (puidust raami katab alumiinium) juhivad soojust vähem, mis tähendab, et need hoiavad soojust paremini kui ainult alumiiniumist või plastist valmistatud raamid.

Kõik Klari puitaknad on valmistatud FSC-sertifikaadiga metsadest pärit puidust. 

Tõhus soojuskate

Enne uute akende soetamist tasub mõelda, kas peaks ka maja konstruktsiooni uuendama. Põhimõtteliselt pole väga mõtekas investeerida kolmekordsetesse akendesse, kui väärtuslik soojus läheb niikuinii halvasti isoleeritud katuse või seina kaudu välja.

Parima tulemuse annab terviklik lähenemine ehitusele, pöörates tähelepanu kogu konstruktsioonile (mitte ainult akendele).

Kolmekordne klaaspakett

Kombineeri ja sobita

Kui ehitad uut maja nullist üles, selgita oma arhitektiga välja kindlad nurgad nii, et maja kasutaks maksimaalselt päikesevalgust ära.

Sõltuvalt sellest, mis suunas maja on, võid mõlemale küljele paigaldada eri tüüpi klaasid. Kolmekordsed klaasid sinna poole maja kus vähem valgust ja kahekordsed vastupidiselt päikese poole. Nii hoiad sisetemperatuuri tasakaalus.

Leia endale sobivad aknad   Leia endale sobivad uksed